SEO

İletişim Bilgileri

Biyografi

Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden 1999 yılında dönem birincisi olarak mezun oldu. 2000 yılı bahar döneminde Selçuk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Ortodonti Anabilim Dalında doktora eğitimine başladı ve 2003 yılında tezini savunarak Bilim Doktoru Ph.D ) unvanını aldı. 2004 yılı Mart ayında Erciyes Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim Dalına kurucu öğretim üyesi olarak yardımcı doçent kadrosuyla atandı . 13 Mart 2006 tarihinde doçent unvanını aldı . Bu tarihten sonra Erciyes Üniversitesinde Senato Üyesi , Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Başhekimi olarak idari görevler aldı . 2011 yılında kurum değiştirerek İzmir Katip Çelebi Üniversitesinde profesör kadrosuna atandı.

“European Journal of Dentistry” ve Türk Ortodonti Dergisinin ” yardımcı editörlüğünü bir süre yürüten Prof. Dr. Uysal çok sayıda yurt içi ve yurt dışı derginin de editörler kurulunda ve akademik danışma kurulunda yer almaktadır . Kasım 2012 tarihinden itibaren de Türk Ortodonti Dergisi Editörü olarak görevlendirildi.
TÜBİTAK, Sağlık Bilimleri Araştırma Grubunda Grup Yürütme Komitesi Üyesi olarak görev yapan Dr. Uysal , İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Rektör Yardımcısı ,Üniversitelerarası Kurul Üyesi , Diş Hekimliği Fakültesi Kurucu Dekanı , Eczacılık Fakültesi Dekan V. ve Ortodonti Anabilim Dalı Başkanlığı görevleri sonrası 2019 yılında kurucusu olduğu, uzman hekim kadrosu , ileri tıp teknolojisi ile hizmet veren Pros Esthetic Dental and Medical Center kurumunda dijital ortodonti çözümleri ile çalışmaktadır.

125’ i SCI expanded kapsamında bulunan dergilerde olmak üzere yaklaşık 200’ün üstünde yayını bulunmaktadır . 1999 yılında Dr. Banu Uysal ile evlenen Prof. Tancan Uysal’ın Ayşe Zeynep, Yiğit Efe ve Esra Aybige isimli çocukları ayrıca doktorlara hizmet veren; yenilikçi, akıllı, dijital çözümler sunan bir startup olan « OrthoDigi » akademik danışmanlarındandır.

Dijital gelecek tutkusu, teknoloji sevgisi, araştırma ruhu ve enerji seviyeleri Orthodigi ve Aydın Koçdaş ile yollarını kesiştirmiştir.

Dijital indirek Bonding sistemini hastalarına standart olarak sunan Prof. Dr . Tancan Uysal dijital splint , dijital apareyler ve benzer yeniliklerin klinik uygulayıcısıdır.

    Biz Sizi Arayalım